Listwy dylatacyjne (101)

W szerokiej ofercie listew dylatacyjnych w BRICOMAN dostępne są m.in. profile dylatacyjne, profile zakończeniowe, profile wyrównujące i profile uniwersalne. Ponadto w kwestii stylu wykończenia oferujemy listwy drewnopodobne i metalopodobne, a dostępne kolory to jasne drewno, ciemne drewno, drewno bielone i szare, a także różne odcienie metalu.


Listwa dylatacyjna to element służący do maskowania szczelin dylatacyjnych, które są koniczne w wykonaniu prawidłowej konstrukcji budynku. Listwy te są również przeznaczone do wykończenia tak zwanych posadzek pływających, czyli podłóg wykonanych z drewnianych lub drewnopochodnych paneli. W tym przypadku stosuje się listwy dylatacyjne do paneli. Mają one również zastosowanie w przypadku podłóg wykańczanych płytkami. Do takich zastosowań sprawdza się listwa dylatacyjna do płytek.


Listwa dylatacyjna do paneli umożliwia zamaskowanie szczeliny dylatacyjnej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania podłogi pływającej – wykonanej z paneli. Drewno potrzebuje szczelin, aby mogło swobodnie pracować – kurczyć się i pęcznieć pod wpływem wilgoci oraz różnic temperatury. Listwy dylatacyjne nie tylko stanowią estetyczne wykończenie paneli i płytek podłogowych, ale również zabezpieczają przed dostaniem się do szczelin kurzu oraz brudu.