Kleje i chemia do płytek (0 produkty)

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Płytki ceramiczne to materiał od lat cieszące się niesłabnącą popularnością zarówno w mieszkaniach, jak i lokalach użytkowych. Dlatego jeśli czeka Cię wykańczanie kuchni, łazienek czy przedpokoi, koniecznie zapoznaj się z produktami znajdującymi się w dziale kleje i chemia do płytek. Wybierzesz tu wszystkie preparaty potrzebne przy montażu i wykańczaniu wykafelkowanych powierzchni.

 

Jednym z najważniejszych preparatów do glazury i gresów są zaprawy klejowe. To właśnie dzięki nim ciężkie i intensywnie eksploatowane kafelki solidnie trzymają się podłoży i cechują się doskonałą żywotnością. Kolejne niezastąpione przy okładzinach ceramicznych produkty to fugi i silikony. Pierwsze w estetyczny sposób wypełniają szczeliny pomiędzy płytkami, drugie zaś zabezpieczają miejsca, w których ściany łączą się z posadzką, albo gdzie ceramika sanitarna przylega do kafelków.

 

Kategoria klejów i chemii do płytek obejmuje również preparaty przygotowujące podłoże do układania kafelków. Należą do nich hydroizolacje, czyli środki chroniące przed wilgocią oraz grunty, dzięki którym poprawia się chłonność i przyczepność powierzchni.


Oferta klejów i chemii do płytek byłaby niekompletna bez specjalistycznych środków do płytek. Mowa m.in. o impregnatach, preparatach zabezpieczających fugi czy szeroko rozumianych płynach czyszczących.