Wełna mineralna na elewacje (4 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
   1. Nr ref.: 20629504
  111,67 zł/m2
  • 134,00 zł/opak
  • 108,94 zł/opak netto
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20629483
  31,67 zł/m2
  • 152,00 zł/opak
  • 123,58 zł/opak netto
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20858712
  109,17 zł/m2
  • 131,00 zł/opak
  • 106,50 zł/opak netto
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20156563
  72,78 zł/m2
  • 131,00 zł/opak
  • 106,50 zł/opak netto

Wełna mineralna, czy też szklana to materiał idealny na izolację, który jest pochodzenia mineralnego. Obok styropianu jest to najpopularniejszy izolator termiczny i akustyczny stosowany na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych, a także stropach i podłogach dachów. W ofercie Bricoman znajdziesz kilka różnych rodzajów i wariantów wełny do wykonania izolacji.

Wełna mineralna szklana czy skalna?

Najczęściej mówiąc o wełnie mineralnej wskazuje się jej różne warianty, które pełnią tę samą funkcję, czyli skutecznie izolują. Produkty podzielić można na wełnę skalną i szklaną. Wełna szklana produkowana jest z piasku kwarcowego, natomiast wełna skalna powstaje głównie z bazaltu, ale dodaje się do niej także wapień, dolomit, czy gabro. Proces produkcyjny polega na stopieniu podstawowych surowców, a następnie rozwłóknieniu. Oba typy wełny wyprodukowane są z naturalnych składników, które nie generują praktycznie żadnych odpadów, więc są ekologiczne.

Jakie zastosowanie ma wełna mineralna?

Zastosowanie wełny mineralnej szklanej i skalnej jest bardzo szerokie i podobne ze względu na właściwości, ponieważ mają je zbliżone do siebie. Oba materiały wykorzystuje się głównie jako izolację termiczną. Dzięki strukturze wełny mineralnej pomiędzy włóknami zostaje uwięzione powietrze. Pozwala to zapewnić świetne przewodzenie ciepła, które określane jest współczynnikiem lambda. Im mniejsza jego wartość, tym lepsza efektywność izolacyjna.

Wspomniane struktura pomaga również w uzyskaniu dobrych parametrów izolacji akustycznej. Zarówno wełna skalna, jak i szklana sprawiają, że dźwięki są rozproszone, co skutkuje ich wyciszeniem. W przypadku miejsc, w których szczególnie istotna jest izolacja akustyczna, należy wybierać produkty o wysokiej gęstości. Kluczowa różnica pomiędzy rodzajami wełny mineralnej wynika z ognioodporności. Tutaj zdecydowanie przeważa wełna na elewacje skalna, która może wytrzymać temperaturę nawet 1000 stopni Celsjusza.

Wełna skalna i szklana w ofercie Bricoman

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę produktów, które świetnie nadają się do izolacji termicznej i akustycznej. Ich ponadprzeciętne właściwości sprawiają, że jest to podstawowy materiał budowlany podczas stawiania różnego rodzaj budynków. Za pomocą specjalnej konstrukcji pochłaniają wszelkie dźwięki i mają niski współczynnik przewodzenia ciepła. W ofercie naszego sklepu znajdziesz szereg różnego rodzaju produktów z grupy wełny mineralnej. Zachęcamy do przeglądania asortymentu i składania zamówień.