Bloczki Ytong (9)

      1. Nr ref.: 20215601
    • 16,70 zł brutto

    • 13,58 zł netto

    Ten produkt jest dostępny tylko w sklepach Bricoman

Bloczki Ytong to rodzaj betonu komórkowego produkowanego przez renomowanego producenta. Stosuje się je głównie do układania ścian i konstrukcji ściennych. Zamienna nazwa dla bloczki Ytong to gazobeton, ponieważ w ich strukturze znajdują się jednorodne pory, powstające w czasie wprowadzania powietrza pod ciśnieniem do mieszanki betonowej. Dzięki temu beton komórkowy Ytong w postaci bloczków jest lekki i wygodny do układania w trakcie budowy domu. Bardzo łatwo obrabia się go mechanicznie i bez trudu można go kształtować.


Zastosowanie bloczków Ytong


Bloczek Ytong uformowany z betonu komórkowego to materiał ścienny cechujący się niewielką wagą własną. Ponadto jest gwarantem wysokiej izolacyjności termicznej. Elementy Ytong produkowane z betonu komórkowego są odporne na uszkodzenia mechaniczne i doskonale tłumią dźwięk. Dlatego świetnie sprawdzają się podczas budowy ścian wewnętrznych.
Ponadto bloczek komórkowy można wykorzystać do stawiania ścian działowych, nośnych i konstrukcyjnych. Jest on także doskonałym zabezpieczeniem przed ogniem, ponieważ charakteryzuje się wysoką odpornością ogniową. Na takich powierzchniach można bez obaw kłaść izolację cieplną.


Jak dokonać wyboru betonu komórkowego w bloczkach Ytong?


Beton komórkowy jest materiałem mineralnym niepalnym. Dlatego też należy do grona materiałów budowlanych, które są najczęściej wybierane do budowy domów oraz innych budynków. W ofercie sklepu Bricoman możesz znaleźć szeroką gamę asortymentu, który cechuje się znakomitymi właściwościami. Przed wyborem warto zastanowić się, jakie przeznaczenie ma mieć dany produkt i wybrać taki, który będzie miał optymalne parametry.
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na gęstość. Im będzie ona większa, tym większą wytrzymałość będzie miał bloczek Ytong. Jeśli zależy Ci na lepsze izolacji cieplnej, warto wybrać prefabrykaty wykonane z betonu komórkowego o mniejszej gęstości. Należy jeszcze wziąć pod uwagę zawartość popiołów lotnych w mieszance. Im mniejsza ich zawartość, tym lepiej.
W ofercie Bricoman znajdziesz beton komórkowy Ytong Forte, który dostępny jest w wielu wymiarach i o różnej specyfikacji. Układanie ściany z tego typu bloczków wymaga jedynie cienkich spoin, co jest także ich ogromnym atutem. W naszym asortymencie znajdują się także wytrzymałe nadproża, idealne do miejsc, w których mają być osadzone okna lub drzwi. Zachęcamy również do sprawdzenia oferty z innych kategorii.