Cegły budowlane (5)

  • 3,00 zł brutto

  • 2,44 zł netto

  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
  • 2,80 zł brutto

  • 2,28 zł netto

  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
  • 3,60 zł brutto

  • 2,93 zł netto

  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h

Budowa domu wymaga zastosowania wysokiej jakości materiałów, między innymi do murowania ścian. Każdy etap prowadzonych prac budowlanych musi być dostosowany do wielu parametrów i czynników. W ofercie Bricoman znajdziesz szeroką gamę asortymentu cegieł budowlanych silikatowych i pełnych. Świetnie nadają się do stawiania ścian nośnych i mogą pełnić także aspekt wizualny, w szczególności, gdy wewnątrz domu jedna ze ścian odkryje czerwoną cegłę. Oferowane w naszym sklepie cegły mogą zostać wykorzystane również do stawiania ścianek działowych.


Cegły silikatowe


Cegły silikatowe, inaczej nazywane wapienno-piaskowe, otrzymuje się ze specjalnej mieszanki. Głównymi jej produktami są piasek kwarcowy i wapno palone oraz niewielka ilość wody. Mieszanka formowana jest w specjalnych prasach hydraulicznych dolnego i górnego prasowania albo w jednostronnych prasach mechanicznych.
Cegły silikatowe znajdują swoje zastosowanie w przypadku wznoszenia wszelkiego rodzaju ścian. W przypadku zewnętrznych trójwarstwowych cegła stanowi warstwę osłonową, ale może również pełnić funkcję nośną. Ze względu na otwory pionowe, cegły drążone mają mniejszą wagę. Bloczki silikatowe pozwalają wznieść warstwę nośną w ścianach dwuwarstwowych i trójwarstwowych. Ze względu na rozmiar, produkcja bloczków silikatowych przebiega sprawniej i szybciej.


Cegły pełne


Cegła ceramiczna pełna jest najstarszym materiałem budowlanym wyprodukowanym przez człowieka. Charakteryzuje się solidnością, trwałością i wytrzymałością. Otrzymuje się ją przez wypalanie różnych gatunków gliny. Cegła pełna może być wykorzystywana przede wszystkim do wznoszenia ścian konstrukcyjnych, wewnętrznych, zewnętrznych, a także obmurowań i sklepień.
Oferowane w Bricoman cegły to materiał, z którego wykonuje się warstwy elewacyjne i osłonowe w ścianach trójwarstwowych. Ze względu na wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, stosuje się je w murach nośnych oraz działowych. Nasze produkty mogą być także wykorzystane do wykonania konstrukcji podmurówki, słupków ogrodzeniowych i murków ogrodzeń. Zachęcamy to sprawdzenia pozostałych kategorii produktów z naszej oferty. Wszystkie materiały są wysokiej jakości i gwarantuję optymalne właściwości budowlane.