Zaprawy wyrównujące (4 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
   1. Nr ref.: 20852874
  • 24,85 zł/szt
  • 20,20 zł/szt netto
  0,99 zł/kg
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 733390
  • 14,60 zł/szt
  • 11,87 zł/szt netto
  2,92 zł/kg
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20300875
  • 23,25 zł/szt
  • 18,90 zł/szt netto
  1,06 zł/kg
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 624673
  • 30,85 zł/szt
  • 25,08 zł/szt netto
  1,23 zł/kg

Zaprawy wyrównujące i samopoziomujące to produkty, które są niezbędne do idealnego wykończenia podłóg lub ścian. Umożliwiają one zniwelowanie wszelkich nierówności na wspomnianych powierzchniach, a co za tym idzie – pozwalają je perfekcyjnie przygotować do położenia warstwy okładziny w postaci płytek, czy paneli podłogowych.

Zaprawa wyrównująca i jej wybór

Wybór zaprawy wyrównującej nie jest prostym zadaniem. Należy przede wszystkim wiedzieć, że produkuje się je ze specjalnej mieszaniny kruszywa, cementu, wypełniaczy mineralnych oraz dodatkowych substancji, dzięki którym uzyskują odpowiednie właściwości użytkowe. Podczas wybory trzeba kierować się indywidualnymi potrzebami. Istotna jest z tego względu grubość warstwy, jaką chce się osiągnąć, czy też wytrzymałość zaprawy wyrównującej. Wylewka samopoziomująca ma również określoną wydajność, co jest niezwykle ważne podczas zakupu.

Zaprawy wyrównujące, których używa się między innymi przed układaniem płytek ceramicznych na podłodze, czy też na powierzchni ścian, produkuje się na różne sposoby. W zależności od konkretnego produktu, mają one w swoim składzie inny cement, kruszywa, materiały mineralne oraz modyfikatory chemiczne. Skład zaprawy wyrównującej ma bezpośredni wpływ na takie parametry jak, chociażby czas wiązania czy sposób aplikacji. Przed aplikacją konkretnego produktu, należy zapoznać się ze wskazaniami producenta i sposobem użycia masy wyrównawczej.

Zaprawy samopoziomujące

Zaprawy wyrównujące cieszą się coraz większą popularnością. Stosuje się je głównie wewnątrz budynków w celu wyrównania podłoża w starym budownictwie. Nie oznacza to, że nie zaleca się ich stosowania na zewnątrz budynków. Masy samopoziomującej pozwalają na stosunkowo szybkie i proste uzyskanie idealnie równej powierzchni poziomej. Jest to więc najlepsze rozwiązanie, gdy trzeba wyrównać nieregularne podłoże. Zaprawę wyrównującą aplikuje się zgodnie z zaleceniami producentów.

Sprawdź naszą ofertę, gdzie znajdziesz zaprawy wyrównujące i wiele innych produktów do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.