Silikaty (4 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
   1. Nr ref.: 20858446
  • 7,01 zł/szt
  • 5,70 zł/szt netto
  7,01 zł/szt
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20070694
  • 6,50 zł/szt
  • 5,28 zł/szt netto
  6,50 zł/szt
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20766914
  • 6,50 zł/szt
  • 5,28 zł/szt netto
  6,50 zł/szt
   1. Nr ref.: 20725061
  • 3,35 zł/szt
  • 2,72 zł/szt netto
  3,35 zł/szt

Bloczki silikatowe są nowoczesnym materiałem stosowanym w budownictwie mieszkaniowym. Cechują się wysoką trwałością i powstają z trzech naturalnych surowców - piasku, wapna oraz wody. Materiały silikatowe to ekologiczne rozwiązanie, które jest przyjazne środowisku naturalnemu. Ze względu na dobre parametry techniczne jest to materiał budowlany często wykorzystywany do budowy domu energooszczędnego i pasywnego.


Czym charakteryzują się bloczki silikatowe?


Bloczki wapienno-piaskowe są pod wieloma względami najbezpieczniejszym materiałem budowlanym. Przede wszystkim mają wysoką wytrzymałość na ściskanie, bardzo dobrą odporność na mróz ogień. Ponadto silikaty doskonale tłumią hałasy i izolują termicznie. Nie można także zapominać, że są to produkty w pełni naturalne, wytwarzane jedynie z piasku, wapna i wody. Dzięki temu nie wydzielają żadnych toksycznych związków. Silikaty są odporne także na grzyby, pleśń i mają najniższą promieniotwórczość naturalną.


Materiały silikatowe - zastosowanie


Bloczków silikatowych używa się między innymi jako warstwę nośną, gdy stawiane są ściany zewnętrzne kilkuwarstwowe. Natomiast cegły silikatowe sprawdzą się przy budowie wszystkich typów ścian konstrukcyjnych, w tym fundamentowych oraz piwnicznych. Wybierając silikaty należy zwrócić uwagę na ich jakość i klasę. Im wyższa klasa, tym większa wytrzymałość. W naszej ofercie znajdują się wyroby silikatowe, które należą do grupy ekologicznych materiałów budowlanych, wykonany z największą starannością i charakteryzujące się cennymi właściwościami z punktu widzenia budowania domu.


Bloczki wapienno-piaskowe w ofercie Bricoman


W ofercie naszego sklepu można znaleźć szeroką gamę pustaków silikatowych, które dostępne są w wielu wariantach. Idealnie nadają się do budowania domu, ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Silikaty wyróżnia wysoka wytrzymałość na ściskanie i trwałość. Stanowią świetną alternatywę dla pustaków ceramicznych. W ofercie posiadamy bloczki silikatowe, których klasy zaczynają się od 15 i dostępne są w atrakcyjnych cenach. Sprawdź także inne kategorie naszych produktów, gdzie znajdziesz beton komórkowy, pustaki ceramiczne, czy też cegły klinkierowe.