Tuby szalunkowe (4 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
   1. Nr ref.: 6314
  • 145,00 zł/szt
  • 117,89 zł/szt netto
  145,00 zł/szt
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 6342
  • 165,00 zł/szt
  • 134,15 zł/szt netto
  165,00 zł/szt
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 6363
  • 197,00 zł/szt
  • 160,16 zł/szt netto
  197,00 zł/szt
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 6293
  • 130,00 zł/szt
  • 105,69 zł/szt netto
  130,00 zł/szt

Szalunki stalowe od wielu lat już były stosowane w szeroko pojętym budownictwie. Powoli jednak zaczyna się odchodzić od tego typu rozwiązania ze względu na trudności z jego stosowaniem. Przenoszenie szalunków stalowych oraz ich montaż i transport wymagają czasu i więcej siły. Z tego też powodu coraz częściej wykorzystuje się szalunki kartonowe.

Szalunki kartonowe

Szalunki papierowe pełnią identyczną funkcję jak stalowe. Umożliwiają one tworzenie konstrukcji betonowych, w tym filarów, słupów itp. Szalunki kartonowe mogą posłużyć do budowy konstrukcji betonowych o różnym przekroju. Produkuje się je ze specjalnie dobranej mieszanki klejów i papieru, który stanowi kilka warstw tektury. Warstwy te układane są po spirali. Wewnętrzna część tuby jest dodatkowo wyłożona wodoodpornym papierem. Z kolei zewnętrzną część pokrywa się impregnatem. W przypadku szalunków kartonowych niezwykle istotny jest sposób ich przechowywania. Powinny one być magazynowane poziomo na równym podłożu, co pozwoli uniknąć ich zniekształcenia.

Dlaczego warto wybrać tuleje tekturowe z naszej oferty?

W swojej ofercie posiadamy tuleje tekturowe o różnych przekrojach i wymiarach. Świetnie sprawdzają się nie tylko w budowie słupów i filarów, ale także budowie standów reklamowych. Szalunki papierowe mają bardzo wiele zalet. To głównie z tego powodu stają się coraz częściej wykorzystywane w budownictwie i doskonale zastępują modele stalowe. Jednym z największych atutów jest łatwość ich użytkowania. Chodzi o to, że praktycznie nie wymagają one montażu. Wystarczy je ustawić w wybranym miejscu i zalać przygotowanym betonem.

Oferowane przez nas szalunki kartonowe mają jednorazowe zastosowanie. Prosty transport i łatwość utylizacji to kolejne zalety naszych produktów. Ponadto mają one niewielką wagę, więc nie trzeba wykorzystywać samochodów o zwiększonym udźwigu. Łatwość stosowania szalunków kartonowych to główny powód, dla którego są one coraz częściej wybierane przez inwestorów i budowlańców. Kupuje się produkty gotowe do użytku, a do ich montażu nie trzeba używać żadnych specjalistycznych narzędzi. Produkowane tuleje tekturowe mają gładką wewnętrzną strukturę, co oznacza, że filary i wszelkie inne konstrukcje także będą gładkie. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszy produkt dla siebie!