Instalacja odgromowa (0)

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Głównym zadaniem instalacji odgromowej jest przejęcie i bezpieczne odprowadzenie do ziemi wyładowania atmosferycznego. Jeśli energia wytwarzana przez pioruny nie zostanie odpowiednio uziemiona, uderzenie może skutkować zniszczeniem sprzętów podłączonych do prądu, a także samego budynku. Aby wykluczyć ryzyko uderzenia pioruna w nasz dom oraz ustrzec się przed jego konsekwencjami, warto zainwestować w dobrej jakości piorunochron.


Instalacja odgromowa składa się głównie ze zwodów poziomych, przewodów odprowadzających, przewodów uziemiających i uziomów fundamentowych lub otokowych. Uziomem otokowym jest tzw. bednarka, czyli wykonana ze stali taśma zwijana w kręgi. Bednarki mają jednak również inne zastosowania. Stosuje się je także w roli ochrony przeciwpożarowej i przeciwnapięciowej. Doskonale sprawdzi się także jako uziemienie przy wymianie instalacji elektrycznej.


W asortymencie naszego sklepu znajdują się wszelkie elementy niezbędne do sprawnego działania instalacji odgromowej. Wśród nich znajdziemy m.in. takie elementy jak szpilka uziemiająca, różnego rodzaju uchwyty i złącza, w tym złącze krzyżowe do bednarki, złącze kontrolne czy rynnowe, a także drut odgromowy, służący do wykonywania zwodów oraz przewodów odprowadzających. W ofercie znajduje się również bednarka, której powierzchnia pokryta jest warstwą cynku, co dodatkowo zabezpiecza ją przed ewentualnym wystąpieniem korozji. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością i skutecznością, zapewniającą bezpieczeństwo domu w czasie silnych wyładowań atmosferycznych.