Regał do warsztatu lub garażu – jaki wybrać?

Porządek w akcesoriach majsterkowicza to połowa sukcesu całej pracy. Dlatego regał warsztatowy jest podstawą w urządzaniu piwnicy, warsztatu czy garażu. Ustawisz na nim to, co potrzebne jest do prac w domu czy ogrodzie. Zobacz, który regał na narzędzia powinien znaleźć się w Twojej przestrzeni!


Jakie regały do garażu, magazynu czy szatni w pracy?
Solidny regał warsztatowy to taki, który pozwala łatwo uporządkować przestrzeń. Wybraliśmy kilka najpopularniejszych typów tego niezastąpionego dodatku do wnętrza. Sprawdź i porównaj, który będzie dla Ciebie najlepszy.

 

  • Regał warsztatowy do małego schowka. Nie wszędzie można ustawić duże i szerokie meble. Jeśli dysponujesz małą komórką lub garażem, koniecznie pomyśl o kompaktowym regale narzędziowym, jak regał metalowy wym. 180x75x30 cm, 5 półek, 80 kg. Choć wyróżnia się dość małymi półkami (75 x 30 cm), to jednak ich nośność wynosi aż 80 kg. Taki regał metalowy do garażu bez problemu utrzyma więc cięższe narzędzia, farby czy słoiki.
  • Superwytrzymały regał do garażu. Tradycyjne regały modułowe metalowe mają nośność 100-150 kg. Zależy Ci na wyższych parametrach? Sprawdź wytrzymały regał magazynowy Rivet wym. 180x150x60 cm. Zaskakuje on nośnością na poziomie aż 400 kg! Jego korpus jest metalowy, natomiast półki drewniane. To sprawia, że ten regał budowlany stworzony jest do zadań specjalnych. Szerokie i wytrzymałe półki o wymiarach 150 x 60 cm przystosowane są do dużych obciążeń. Mebel można z powodzeniem wprowadzić do magazynu czy hurtowni.
  • Regały garażowe zamykane, czyli szafy gospodarcze. Regał do garażu w formie szafy gospodarczej to rodzaj mebla, który jest wielofunkcyjny. Ma przydatne, bo chroniące wnętrze, drzwiczki. Dzięki nim rzeczy ułożone na tego typu regale do pomieszczenia gospodarczego nie muszą być na widoku. Ponadto taka zabudowa, jak szafa gospodarcza Linear 690x390x920 mm czy szafa gospodarcza Linear 690x390x1730 mm, jest doskonała do przechowywania akcesoriów czyszczących, ręczników papierowych czy artykułów spożywczych, które chcemy mieć pod ręką. A to ważne w każdym warsztacie.
  • Regał na narzędzia typu zrób to sam. Kto powiedział, że regały w garażu muszą być meblami gotowymi? Aby dopasować półki warsztatowe wiszące do swoich potrzeb, warto zrobić je samemu. Pomogą w tym elementy, jak belki poprzeczne, nóżki plastikowe i metalowe, wzmocnienia pod półkę, teowniki, a także odpowiednie kątowniki oraz wszelkiego rodzaju półki. W bogatej ofercie Bricoman nie brakuje ani rozmiarów mniejszych (np. półka metalowa 60x40 cm), ani większych (półka metalowa 100x50 cm). Stworzenie regału metalowego na wymiar to teraz bułka z masłem.
  • Półki warsztatowe narożne. Kolejny sprytny sposób na maksymalne wykorzystanie miejsca w garażu to regały narożne. Świetnym przykładem jest regał narożny Rivet wym. 180x90x90x45 cm, 4 półki, 250 kg. Ten model to modułowe rozwiązanie, które pozwala stworzyć cały ciąg półek warsztatowych czy garażowych. Oczywiście regał może być też zamontowany pojedynczo. Dzięki temu z jego użyciem zagospodarujesz praktycznie każdy kąt w swojej przestrzeni.
  • Regały do warsztatu – szafy ubraniowe. To świetne rozwiązanie do przebieralni lub innych miejsc, w którym należy zmienić strój do pracy. Zamykane regały warsztatowe w formie szaf sprawdzą się w zakładach przemysłowych, na halach czy w szatniach. Modele, jak szafa ubraniowa G-2MSUE 2 komorowa 1800x600x490 mm czy szafa ubraniowa SUFE 300 180x60x48 cm, pozwalają dopełnić przepisów prawa i zapewnić pracownikom miejsce, gdzie mogą naszykować się do pracy. Tego typu regał metalowy wysoki ma zazwyczaj m.in. możliwość zamykania kluczykiem, półki, haczyki czy drążki. Wszystko po to, aby przechowywanie ubrań było komfortowe.

Czy wiesz, gdzie kupić regały do spiżarni?
Odpowiedź jest prosta: w hurtowni budowlanej, jak Bricoman, która oferuje jedne z bardziej wytrzymałych mebli. Jeśli chcesz doposażyć piwnicę czy komórkę w półki wolnostojące, postaw na modele o dużej nośności z wieloma niezbyt wysokimi półkami. Dzięki temu pomieścisz mnóstwo przetworów. Zastanawiasz się, jak zrobić regał na słoiki? Przejrzyj ofertę elementów do samodzielnego montażu wytrzymałej półki garażowej i stwórz spiżarnię z prawdziwego zdarzenia!

Ile kosztuje regał warsztatowy?
Znając poszczególne modele regałów na narzędzia, warto sprawdzić, jakiego wymagają budżetu. Cena tanich regałów metalowych zaczyna się już od 99 zł. Przykładem jest wspominany już wcześniej regał wciskany 180x90x40 cm. Ten egzemplarz cechuje się parametrami odpowiednimi do warunków domowych. Ma aż pięć półek, z których każda wykazuje nośność na poziomie 120 kg. Solidne stalowe wykonanie gwarantuje, że całość posłuży przez lata.


Ile kosztują regały, które udźwigną więcej? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Półka metalowa do garażu czy mocny regał do kotłowni mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Przykład? Regał magazynowy wym. 180x160x160 cm, 4 półki, 250 kg to koszt około 350 zł. Udźwig 250 kg pozwala ustawić tu cięższe elementy. Polujesz na wytrzymały regał metalowy warsztatowy albo przestronny regał na narzędzia? Sprawdź bogatą ofertę mebli w Bricoman i doposaż swoją przestrzeń pracy!