Jak działa grzejnik olejowy?

Jak działa grzejnik olejowy?

Grzejnik na olej to urządzenie, które stanowi element przenośnego ogrzewania domu lub pomieszczeń służbowych. Ten rodzaj grzejnika jest wykorzystywany przede wszystkim, gdy dana ściana budynku jest narażona na wpływ niskiej temperatury oraz wychładzanie. Z tego tekstu dowiesz się, jak działa to ciekawe źródło ciepła.;

Grzejnik olejowy elektryczny – na ratunek

Nie zawsze możliwe jest odpowiednie docieplenie pomieszczeń takich jak garaż, strych czy kuchnia letnia. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, ale zazwyczaj chodzi o ograniczenia natury konstrukcyjnej. Bywa również tak, że wspomnianych barier nie ma, ale pokoje zostały rozmieszczone w taki sposób, że ciepło pochodzące z instalacji nie jest w stanie do nich dotrzeć. W takich sytuacjach potrzebne jest alternatywne źródło ciepła, jakim jest grzejnik olejowy elektryczny.

Czy wiesz, że?
Niedogrzane pomieszczenie nie tylko wprowadza dyskomfort do życia użytkowników, ale również przyczynia się do degradacji budynku. Przy wysokiej wilgotności na ścianach mogą pojawiać się zacieki a w rezultacie grzyby. Dlatego właśnie tak ważne jest zapewnienie optymalnych warunków w każdym pomieszczeniu domu lub budynku biurowego.

Grzejnik na olej – rodzaje

Grzejniki na olej dzielą się na różne rodzaje, które warto znać przed dokonaniem ostatecznej decyzji zakupowej. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie najpopularniejszych typów grzejników. Dzięki niemu łatwiej wybierzesz ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.;

  1. Grzejnik olejowy elektryczny
    Najpopularniejsze rozwiązanie, które wybierają klienci, szukający skutecznego i co najważniejsze przenośnego źródła ciepła. Ten typ dzieli się na termowentylatory, konwektory, piecyki z grzałką ceramiczną, promienniki, nagrzewnice oraz lampy grzewcze. Każdy z nich ma swoje unikalne zastosowanie i przydaje się w innych warunkach. Niemniej jednak efekt działania tego typu urządzeń jest zawsze taka sama – chodzi o zapewnienie ciepła.
  2. Piecyk gazowy
    Jak sama nazwa wskazuje, źródłem ciepła w tego typu piecyku jest gaz. Przy korzystaniu z grzejników na gaz musisz pamiętać o zapewnienie dobrej wentylacji oraz montażu czujników dymu. Co prawda nowoczesne urządzenia są już mniej awaryjne oraz wyposażone w wiele zaawansowanych detektorów, które mają zapobiec wydzielaniu się szkodliwych dla zdrowia substancji, ale lepiej trzymać rękę na pulsie.
  3. Grzejniki koksowe
    Być może nie wydają Ci się naturalnym wyborem, ale wiedz, że wciąż jest dużą grupą klientów, która uważa, że takie rozwiązanie jest najlepsze w kontekście zapewnienia dodatkowego źródła ciepła. Ich zaletą jest dosyć duża moc grzewcza, ale jeśli chodzi o wydajność to już wyraźnie odstają on innych rodzajów grzejników. Najlepiej w całym zestawieniu wypadają grzejniki olejowe zasilane prądem.
Jak działa grzejnik olejowy?

Grzejnik na olej – jak działa?

Przejdźmy teraz do zasady działania grzejnika olejowego na prąd. Powinieneś ją znać, zanim zdecydujesz się na konkretne urządzenie. Poniżej przedstawimy Ci etapy pracy grzejnika w zaledwie 4 punktach.

  1. Energia elektryczna poprzez specjalne obwody jest kierowana do rezystora, który stanowi bardzo ważny element każdego grzejnika olejowego na prąd. Ten proces sprawia, że energia elektryczna zamienia się na ciepło, czyli to, czego potrzebuje użytkownik.
  2. Ciepło, które powstało z energii elektrycznej jest wchłaniane przez olej, znajdujący się wewnątrz nagrzewnicy grzejnika. Olej stopniowo nagrzewa się i zaczyna krążyć po kolumnach urządzenia. Dzięki temu może być rozprowadzony równomiernie po całej powierzchni i zapewnić efektywne docieplenie.
  3. Ruch oleju sprawia, że pochłonięte ciepło zaczyna krążyć po żeberkach grzejnika, co jest dalszym etapem równomiernego nagrzewania oraz zapewniania wydajnej pracy urządzenia.
  4. W pełni nagrzana oraz rozprowadzona substancja promieniuje wysoką temperaturą na zewnątrz, co sprawia, że powietrze wewnątrz pomieszczenia, w którym umieszczony jest grzejnik na olej, jest o wiele cieplejsze. To zjawisko nazywa się konwekcją.
Jak działa grzejnik olejowy?

Czy warto kupić grzejnik olejowy elektryczny?

Wiele oczywiście zależy od warunków termicznych, jakie panują w Twoim domu lub pomieszczeniu biurowym. W przypadku, gdy bariery konstrukcyjne nie pozwalają na skuteczne docieplenie ścian w tradycyjny sposób, grzejnik na olej okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem gwarantującym szybki dostęp do ciepła. Przy wyborze urządzenia zwróć koniecznie uwagę na to, jaki kształt oraz rozmiar ma produkt, którym się interesujesz. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że grzejnik spełni Twoje wymagania dotyczące mocy oraz wydajności pracy.
Stawiaj też na znane marki, które od wielu lat zajmują się produkcją grzejników na olej. Pamiętaj, że urządzenie ma do wykonania bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego nie powinieneś mieć wątpliwości co do wykonania, komfortu użytkowania oraz bezpieczeństwa. Nie gódź się na zimno i już dzisiaj zainwestuj w grzejnik olejowy elektryczny.