Wapno budowlane (2 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
   1. Nr ref.: 342314
  • 34,80 zł/szt
  • 28,29 zł/szt netto
  1,74 zł/kg
  Dostępny Odbiór w sklepie za 2h
   1. Nr ref.: 20918520
  • 41,45 zł/szt
  • 33,70 zł/szt netto
  41,45 zł/szt

Wapno to wszechstronny materiał budowlany, który ma właściwości wiążące. W naszym sklepie Bricoman znajdziesz wysokiej jakości wapno hydratyzowane w konkurencyjnej cenie. Cechuje się ono unikalnymi właściwościami i jest szeroko stosowane do zapraw murarskich i tynkarskich. Dzięki swoim cechom gwarantuje właściwą sprężystość zaprawom budowlanym. Jeśli do zaprawy doda się wapno, wpłynie to na mikroklimat pomieszczenia.

 

Wapno hydratyzowane

Wapno gaszone wykorzystywane jest od bardzo dawna w ogrodnictwie. Przydaje się ono do różnego rodzaju prac ogrodowych i zwykle utożsamia się je ze środkiem stosowanym do bielenia konarów drzew. W ten sposób zabezpiecza się je przed nagrzaniem pni, co znacząco zmniejsza ryzyko pękania kory. Najlepszej jakości wapno hydratyzowane jest również stosowane w budownictwie.

Przede wszystkim ma właściwości dezynfekujące, więc świetnie sprawdza się do takich czynności jak bielenie ścian budynków. Korzystnie wpływa na zdrowie, ponieważ eliminuje pasożyty i drobnoustroje. Zastosowanie wapna gaszonego to także ochrona ścian w pomieszczeniach wilgotnych. Jeśli ma zostać wykorzystane jako spoiwo w zaprawach murarskich, nie trzeba go wcześniej moczyć. W przypadku, gdy ma znaleźć zastosowanie w zaprawach tynkarskich wcześniej należy je moczyć przez kilka godzin.

 

Wapno palone

Wapno palone ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że jest niezwykle podatne na wchłanianie wilgoci. Warto także pamiętać, że dobrze reaguje na napływ powietrza i jest słabo rozpuszczalne w wodzie. Wapno palone wchodzi w skład produktów żrących więc należy je ostrożnie stosować. Stosuje się je w wielu dziedzinach, w tym w budownictwie, lutownictwie, stabilizacji gruntów, wypełnianiu konstrukcji drewnianych szkieletowych. Ponadto jest jednym ze składników zapraw murarskich, zapraw tynkarskich i sztukatorskich.

 

Wapno budowlane w Bricoman

Od wieków wapno powszechnie wykorzystywano w wielu różnych dziedzinach życia. W ofercie naszego sklepu można znaleźć najlepszej jakości wapno hydratyzowane i palone, które dostępne są w atrakcyjnych cenach. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu, można je wykorzystywać nie tylko do prac budowlanych, ale także w ogrodnictwie. Zachęcamy do sprawdzenia także innych kategorii w naszym sklepie i składach budowlanych Bricoman.