Kołek typu Molly do płyt k/g 5x65 mm to element przeznaczony do montażu w płytach karton-gipsowych, cementowo-gipsowych, wiórowych oraz drewnopochodnych. Zapewnia solidne i trwałe mocowanie lżejszych elementów, takich jak półki czy obrazy. W opakowaniu znajdują się 4 sztuki kołków.
Kołek typu Molly do płyt k/g 5x65 – montaż przy pomocy śrubokrętu
Oferowane przez nas kołki typu Molly mogą być zainstalowane przy użyciu tradycyjnego śrubokrętu lub osadzaka instalacyjnego. Ich jednoczęściowy korpus, zintegrowany z wewnętrznym gwintem i kołnierzem, podnosi wytrzymałość kotwienia. Produkty zostały wykonane ze stali ocynkowanej galwanicznie, co sprawia, że zachowają swoje parametry techniczne i właściwości fizyczne przez długie lata (nawet przy kilkukrotnym demontażu).
Kołki stalowe Molly o pewnym i solidnym mocowaniu
Rozchylające się ramiona kołków stanowią gwarancję solidnego mocowania, a wbudowane skrzydełka antyrotacyjne zmniejszają zjawisko przesuwania się wkrętów w czasie montażu i pozwalają solidnie docisnąć płytę. Duża powierzchnia styku ramion z podłożem zwiększa nośność i bezpieczeństwo konstrukcji. Warto przy tym zaznaczyć, że mocowanie umożliwia łatwą wymianę mocowanego elementu i powtórny montaż.