Sklejka (1 produkty)

Kategorie i filtry
Sortowanie
Sortuj malejąco
  1. Dostępność Produkt na zamówienie
      1. Nr ref.: 20829011
    • 119,00 zł/szt
    • 96,75 zł/szt netto
    38,08 zł/m2

Sklejka jest jednym z najpopularniejszych materiałów drewnopodobnych. Wykonana z wielu klejonych i prasowanych warstw forniru, czyli cienkich płatów drewna, wyróżnia się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Jest odporna na obciążenia, zginanie i ściskanie, a przy tym charakteryzuje się niską wagą. Do czego można wykorzystać sklejki?

Duże możliwości konstrukcyjne dzięki sklejkom

Wysoka plastyczność i jednoczesna wytrzymałość sklejki sprawiły, że jest to materiał chętnie wybierany do różnego rodzaju prac konstrukcyjnych. Na placach budowy wykorzystywana jest m.in. w roli podłóg na legarach, ścianek działowych czy systemów szalunkowych, choć równie dobrze może się sprawdzić jako materiał wykończeniowy, np. w formie okładziny ściennej.

Wiele osób sięga po sklejkę także przy hobbystycznym majsterkowaniu. Nadaje się do wytwarzania szafek, półek, zabawek dla dzieci i innych przedmiotów codziennego użytku.

Wyjątkowe sklejki wodoodporne

W ofercie sklepów Bricoman znajdziesz także sklejki wodoodporne, które z powodzeniem mogą być stosowane np. podczas wykańczania łazienek, kuchni i innych pomieszczeń, w których może pojawić się para wodna lub ogólna podwyższona wilgotność powietrza. Mimo trudnych warunków, sklejka wodoodporna zachowa swoją funkcjonalność na długi czas.