HDF (0 produkty)

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Płyty HDF to materiały konstrukcyjne wykorzystywane w bardzo wielu sytuacjach. W związku z tym nie może zabraknąć ich ani podczas budowania domów, ani przy generalnych remontach. Drewnopodobne formatki są produkowane z roztartych na włókna zrębków drewnianych wymieszanych z żywicą. Całość jest prasowana pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, a wynikiem tych działań są trwałe i stabilne płyty HDF.

Zastosowanie płyt HDF

Płyty HDF można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Z tego materiału wykonuje się bowiem zarówno ścianki działowe, jak i meble – od niskich komód, przez wysokie regały, aż po duże, masywne szafy. HDF sprawdza się również w roli płyt podłogowych i sufitowych oraz stanowi idealny materiał do produkowana drzwi wewnętrznych. Formatki HDF sprzedawane są zarówno w postaci surowej, jak i laminowanej, co ułatwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb.

Płyty HDF – największe zalety

Do zalet płyt HDF można zaliczyć wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wilgoć. Dzięki temu mogą być stosowane np. podczas wykańczania łazienek. Z kolei łatwość obróbki oraz duża dostępność i niska cena sprawiają, że po płyty HDF chętnie sięgają zarówno profesjonaliści, jak i osoby zajmujące się hobbystycznym majsterkowaniem.