Jakie dodatki do łazienki wybrać? Akcesoria do łazienki białej, szarej, czarnej i innych
Remont łazienki nie wchodzi w grę, ale chcesz odświeżyć wygląd wnętrza? Odpowiednio dobrane akcesoria dekoracyjne pozwolą Ci łatwo odmienić pomieszczenie. Jakie dodatki do łazienki wybrać, by uzyskać ciekawy, a przy tym spójny kolorystycznie efekt? Zainspiruj się naszymi pomysłami.
Z tego wpisu dowiesz się:
- jakie dodatki wybrać do białej łazienki,
- czym przełamać czerń,
- co wybrać do szarej łazienki,
- jaki kolor dodatków będzie najlepszy do brązowej łazienki.
Jakie dodatki do białej łazienki? Monochromatyczne rozwiązania i nie tylko
Mogłoby się wydawać, że biel to najłatwiejsza barwa do „ogrania” w łazience. W rzeczywistości nietrudno tu o podjęcie nietrafionych decyzji. Jeśli szukasz bezpiecznej opcji, postaw na stylistykę scandi lub japandi, czyli biel w duecie z ciepłym drewnem. Dodatki łazienkowe w kolorze dębu czy bambusa są też łatwo dostępne, zatem realizacja pomysłu nie nastręczy Ci żadnych trudności – co również jest w zgodzie z filozofią hygge.
Biała łazienka może zyskać bardziej wyrafinowany i elegancki charakter, jeśli tę bazową barwę uzupełnisz innymi, które są nie mniej szlachetne, np. butelkową zielenią/pudrowym różem i złotem w postaci akcentów, takich jak szczotka toaletowa czy uchwyt na papier. W tym pierwszym przypadku uzyskasz wnętrze utrzymane w nowojorskim klimacie, a w tym drugim przykuwającą wzrok aranżację w stylu mid century modern, zwłaszcza jeśli zastosujesz w niej meble i akcesoria vintage.
Ciekawe dodatki do łazienki utrzymanej w czerni – czym ją przełamać?
Czerń + biel to nieśmiertelny duet, który zawsze jest dobrym pomysłem, jednak może zostać uznany za dość sztampowy. Na jakie zestawienia kolorystyczne zdecydować się, jeśli zależy Ci na świeższym podejściu do łazienkowych trendów?
Jeśli już chcesz pozostać w tym klasycznym, monochromatycznym duecie, dopełnij go jakimś mocnym akcentem kolorystycznym lub wyrazistym printem. Czerń + biel + czerwień to energetyzujące połączenie, które doda aranżacji świeżości. Czarno-białe tło z szafirowymi dodatkami przyniesie za sobą zapach morza i marynistyczny klimat. Monochromatyczna łazienka z akcentami przywodzącymi na myśl patchworkową mozaikę pomoże odtworzyć w domu wspomnienie z udanych wakacji w Lizbonie, gdzie taka stylistyka cieszy się ogromną popularnością.
Na znaczeniu zyskują ostatnio aranżacje utrzymane w charakterystycznym nurcie noir, które stawiają na grę światła i cienia. W tym przypadku bazę stanowi zwykle czerń z innymi ciemnymi barwami, np. z antracytem, marengo, błękitem pruskim czy drewnem wenge. Jakie dodatki do łazienki zastosować, by nie zepsuć takiego tajemniczego, zmysłowego klimatu? Twoimi sprzymierzeńcami okażą się ciepłe światło i akcenty w kolorze złota – zarówno klasycznego, żółtego, jak i takiego o celowo postarzanym wyglądzie.
W jakim kolorze dodatki do szarej łazienki? Sposoby na ożywienie wnętrza
Szara łazienka niesie za sobą skojarzenia z uniwersalnością i ponadczasowością, co okazuje się zgodne z prawdą. Z drugiej strony, szarość w monotematycznym wydaniu prezentuje się często chłodno i ponuro, więc potrzebuje ocieplenia. Jak je uzyskać?
Jeśli chcesz stworzyć wnętrze w klimacie zen, rozważ zestawienie szarości z ciepłym drewnem o widocznym usłojeniu oraz odrobiną zieleni w postaci żywych roślin (lub ich sztuczną alternatywą w łazience bez okna). W romantycznym wydaniu szara aranżacja może zostać połączona z pastelami, które wykreują w pomieszczeniu słodką, przytulną atmosferę. Ciekawymi dodatkami do łazienki utrzymanej w takim klimacie mogą być również te utrzymane w odcieniu chłodnego błękitu i przydymionej szałwii, które sprawią, że chłodny charakter bazowego koloru zyska nieszablonowy, szlachetny wyraz.
Jakie dodatki do szarej łazienki wybrać, jeśli zależy Ci na otrzymaniu eleganckiej aranżacji glamour? W tym przypadku ważna jest sama baza wystroju, która powinna składać się z połączenia bieli z różnymi odcieniami szarości – od jasnego gołębiego po głęboki antracyt. W takim przypadku wystarczą tylko dodatki w kolorze chromu utrzymanego w wysokim połysku i szkła o strukturze kryształu, np. metalowe relingi czy szklany kubek na szczoteczki o finezyjnie żłobionej powierzchni.
Validate your login